Do práce na kole 2022

Do práce na kole 2022

Již čtvrtým rokem se zaměstnanci Fatry zapojili do 5. ročníku květnové výzvy „Do práce na kole“. Jejím cílem je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek používali jízdní kolo nebo jakoukoli jinou bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Je to také výzva pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně si spolu s kolegy zapisují do systému své bezmotorové cesty, případně další aktivity.

Celkem se do výzvy zapojilo 146 účastníků z řad našich zaměstnanců, kterým bylo plně uhrazeno startovné. Společně jsme za Fatru ujeli neskutečných 47 082,4 km.

I letos jsme se v rámci výzvy rozhodli podpořit dobrou věc. Za každý kilometr věnujeme 1 Kč na dobročinné účely. Účastníci sami mohli nominovat projekt/organizaci, celkem se sešlo 6 nominací. Do slosování byly zařazeny pouze neziskové organizace/projekty, jejichž navrhovatelé prokazatelně ujeli/ušli v období 1. – 31. května alespoň 20 km. Na konci výzvy byla vylosována organizace: Junák – český skaut, Středisko Jerryho Hodného Napajedla, z. s. kterou nominovala Petra Tunysová. Tato organizace pořádá spoustu akcí pro děti, ale i dospělé. Svou celoroční činnost zakončují 14denním stanovým táborem.

Účastníci akce „Do práce na kole“ měli možnost využít pestré snídaně a zmrzliny v rámci poboček italské zmrzliny Regio Gelato „na triko/nákrčník“. Každý také dostal originální tričko „Do práce na kole“.