Fatra na veletrhu FachPack

Fatra na veletrhu FachPack

Mezinárodní veletrh Fachpack v Norimberku je největší vystavovatelskou událostí svého druhu v Evropě. Své prezentace spojené s obalovými materiály, jejich zpracováním, využitím a recyklací zde představují firmy z celého světa.

Hlavním heslem tohoto ročníku, jež byl uskutečněn s ročním odkladem, byla: „udržitelnost“. Vše se tedy točilo kolem recyklace, využívání biodegradabilních materiálů, využití biotechnologií ve výrobě a zpracování.

Fatra zde prezentovala své portfolio výrobků ze segmentů BO PET a profily. Mimo standardní výrobky jsme mohli upozornit na nově vyvzorované barevné fólie, opakní (průsvitné) fólie či fólie se speciálním nánosem.

Byť jsme si na našem stánku nemohli na nezájem stěžovat, dle statistik pořadatelů byla návštěvnost nižší o cca 30 % a počet vystavovatelů o 50 %.Tato čísla pochopitelně ovlivnila hlavně neúčast asijských vystavovatelů, ale také chyběla spousta firem z Evropy.

Pro Fatru to byla příležitost se po delší době prezentovat a setkat se s našimi zákazníky a obchodními partnery. Projednávali jsme současnou situaci na trhu a dopady pro příští období. Problémy s nedostatkem materiálu, ztížené přepravní podmínky, růst cen materiálu a energií řeší firmy v celé EU.

Z Fachpacku 2021 jsme však odjížděli s mírným optimismem, protože většina schůzek končila potvrzením stávající spolupráce s našimi partnery. K udržení optimistických vyhlídek do budoucna nás také vede důležitá věc, kterou spousta firem v  Evropě vidí jako kritickou, a to: šikovní lidé v našich provozech a jejich know-how. Věříme, že díky tomu budeme schopni přečkat těžší časy a po nich se znovu odrazit k maximálnímu rozvoji.